17 Haziran 2020

Ülkemizde kontrollü sosyal hayatın başlaması ile birlikte hastanemizde koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında izolasyon odaklı yeni bir döneme girildi.

Randevu sistemi esas alınarak poliklinik ve cerrahi müdahalelerin yeniden başlaması ile birlikte hasta ve çalışan güvenliğini korumak amaçlı hastanemizde yeni düzenlemeler yapıldı. Hastanemiz Dr. Talat Bahçebaşı binası girişine konulan termal kamera ile bina içerisine giriş-çıkış yapan tüm vatandaşların vücut sıcaklığı ölçülmeye başlandı. Bunun yanı sıra hastalar ile temassız işlem için danışma ve hasta kayıt birimleri önüne bir metre mesafe oluşturmak için şerit ve bariyerler yerleştirildi. Bekleme alanları sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yeniden düzenlenirken, muayene odaları girişlerine dezenfektanlar yerleştirildi.

Salgına karşı yeni hayat tarzını hastanemizin tüm alanlarına yaymaya çalıştıklarını ifade eden Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, hastanemize gelen vatandaşların hastane içerisinde belirlenen kurallara uymasının çok önemli olduğunu ifade etti. Hastanemize randevusuz hasta kabul edilmediğinin altını çizen Başhekimimiz, "Vatandaşlarımızdan hastanemize gelmeden önce internetten yada hastanemizin 0 850 259 81 81 hattından mutlaka randevu almaları, randevu saatinden 15 dakika önce hastanede bulunmaları, yoğunluk oluşturulmaması için randevu saatinden çok önceki saatlerde hastaneye gelmemelerini rica ediyoruz. Salgının bulaş riskini en aza indirmek için hastaneye gelirken ve hastane içerisinde maskelerinin takılı olması çok önemli. Bunun yanı sıra vatandaşlarımızdan hastanede bulundukları süre içerisinde sosyal mesafeye dikkat edilmelerini istiyoruz. Kendileri ve çalışanlarımızın sağlığı açısından hastalarımızın muayene olacakları poliklinikler haricinde hastane içerisinde dolaşmamaları gerekmektedir. Belirlenen bu kurallara uymaları, hastanemizde görevli personellerimizin uyarılarına riayet etmeleri,  gerekmedikçe yanlarında refakatçi getirmemeleri bu zorlu süreci hep birlikte atlatmamıza yardımcı olacaktır. Tüm vatandaşlarımıza anlayışları için şimdiden teşekkür ederim." diye konuştu.