14 Ocak 2020

Düzce’de ilk kez Hastanemizde Sağlık Bakanlığı onaylı ‘Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı” düzenleniyor.

Eğitim ve araştırma merkezi olmanın gereği doğrultusunda ülkenin ihtiyacı olan nitelikli insan gücünün yetiştirmeye katkı sağlamak ve hemşirelerden gelen eğitim taleplerini karşılamak amacıyla hastanemizde ‘Ameliyathane Hemşireliği” ve “Yoğun Bakım Hemşireliği” Sertifikalı Eğitim Programları için 2019 yılında Sağlık Bakanlığından yetki alındı. Düzce’de ilk kez hastanemizde verilecek eğitim programıyla ameliyathanede çalışan hemşirelere görevlerini etkin ve verimli bir şekilde yürütecek bilgi ve beceri kazandırılması amaçlanıyor.

Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı, Hastanemizde 02 -31 Mart 2020 tarihleri arasında alanında uzman eğitimcilerle teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamalı olarak düzenlenecek. 22 günlük (176 Saat) eğitim programını tamamlayan kursiyerler, Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar. 13-27 Ocak 2020 tarihleri arasında başvuruların alınacağı eğitim programına katılmak için; Sağlık Bakanlığı web sayfasında yayınlanan (https://shgm.saglik.gov.tr/TR,62027/duzce-universitesi-saglik-uygulama-ve-arastirma-merkezi-ameliyathane-hemsireligi-sertifikali-egitim-programi.html) duyuru ekindeki başvuru formunu doldurarak program sorumlusuna iletilmesi gerekmektedir. Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı için 30 katılımcı olarak belirlenirken; katılımcı sayısının en fazla % 30’u kurum personelinden seçilebilecek. Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı için de önümüzdeki günlerde duyuru yapılacak.

Ameliyathanelerin özel eğitimalmış insan gücünün hizmet verdiği birimlerden biri olduğunu anımsatan Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, kurumumuzda başlayacak sertifikalı eğitim programı sayesinde hemşirelerin mesleki yetkinliğini üst düzeye çıkarma fırsatı elde edeceğine dikkat çekti. Hastanemizin sahip olduğu ileri tıp teknolojisi ve güçlü sağlık kadrosu ışığında bilgi ve tecrübesini katılımcılara aktarabileceğini ifade eden Başhekimimiz Prof. Dr. Balbay; bu sayede hemşirelerimizin eğitim için başka kurumlara gitmek zorunda kalmayacağı belirtti. Başhekimimiz, eğitime katılacak hemşireleri hastanemizde ağırlayarak paylaşımda bulunmaktan mutluluk duyacaklarını kaydederken, eğitim programının hastanemizde verilmesinde Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlıkları, Hastanemiz Başhekimliği, Başmüdürlüğü ve Başhemşirelik personelleri başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Başvuru yapmak isteyen katılımcıların aşağıda bilgileri yer alan Sema ÇAKMAK ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Başvuru yapmak isteyen katılımcılar; https://ekip.saglik.gov.tr/Account/Login?returnUrl=%2F

Duyuru ekindeki “Başvuru Formunu” doldurarak aşağıdaki program sorumlusunun E-posta adresine gönderebilir.

Program Sorumlusu: Sema ÇAKMAK

Telefon:0 380 542 13 90-91-92-93 (5230)

E-posta: semaakkologlu@hotmail.com