31 Aralık 2019

Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Seda ÇAVUŞ tarafından yürütülen Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yer alan çocuk oyun alanını yeniden düzenledi.

Hastanemize tedavi için gelen çocukların eğlenceli vakit geçirebilmesi, moral ve motivasyonunu yükseltmesi amacıyla kurulan oyun parkını Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Çocuk Gelişimi Programı 2. Sınıf öğrencilerinden Zeynep Sezgin, Merve Kaplanoğlu, Büşra Gürel, Berna Gedik, Aslı Türkel, Havanur Akkoç, Busenur Uygun, Gülseren Çapa, Nurbanur Pehlivan; Hızel Otomotiv desteğiyle eğlenceli duvar kağıtları ile kaplayarak; çeşitli eğitici ve manupulatif oyun araçları ekledi. Gerekli düzenlemelerin ardından yeniden hizmete sunulan oyun parkında masal kahramanlarından kostümler giyen öğrenciler, çocuklarla çeşitli aktivitelere yaparak keyifli vakit geçirmelerini sağladı.

Yapılan çalışmalardan memnuniyetini dile getiren Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin BALBAY, bu çalışmaların tekrar edilmesini temenni ederek işbirliklerine açık olduklarını belirtti.