12 Aralık 2019

Hastanemiz organ bağışı ve nakli konusundaki başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi ile onurlandırıldı.

Başhekimimiz Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Hastanemiz Organ Nakil Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Türkay Akbaş ve Organ Nakil Koordinatörlüğümüzde görevli hemşire Esin Er’e organ ve doku bağışı çalışmaları ve donör vaka oluşumundaki katkıları nedeni ile teşekkür belgesi verildi.

Ülkemizde organ yetmezliği nedeniyle hayati risk altında olan ve organ nakli bekleyen çok sayıda hasta olduğuna dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Akbaş, hastanemiz organ nakil koordinatörlüğü olarak organ bağışını arttırmak ve ön yargıları kırmak amacıyla eğitimler ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti. Organ yetmezliği yaşayan hastaların yeniden yaşama bağlanma şansının organ bağış ve nakil oranlarının artmasıyla mümkün olacağının altını çizen Dr. Öğr. Üyesi Türkay Akbaş, bu nedenle tüm vatandaşlarımızı duyarlık göstererek organ bağışında bulunmaya davet etti.

Beyin ölümü gerçekleşen hastaların tespitini yaparak aile üyeleriyle görüşmeler gerçekleştiren hastanemiz organ nakil koordinatörlüğünün çok hassas bir görev yerine getirdiğine dikkat çeken Başhekimimiz Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ise bunun yanı sıra organ bağışına farkındalık oluşturmak için büyük çaba sarf eden hastanemiz organ nakil koordinatörlüğündeki görevli ekibe özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Organ nakli bekleyen hastalarının tedavilerine destek olmak amacıyla hastanemiz bünyesinde organ nakil merkezinin kurulma çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Başhekimimiz, merkezin hizmet vermeye başlamasıyla hastanemizde kadavradan ve canlıdan karaciğer ve böbrek nakli yapılabileceğini de sözlerine ekledi.