12 Aralık 2019

Hastanemizde düzenlenen 2. Dönem ‘Doğuma Hazırlık Eğitimleri’ ni tamamlayan anne adaylarına katılım belgesi takdim edildi.

12 saatten oluşan doğuma hazırlık eğitiminde anne adayları doğuma hazırlık süreçleri rahat geçirebilmeleri adında uzman eğitimcilerden destek alırken, merak ettikleri konular hakkında da soru sorma fırsatı yakaladı. Eğitimi tamamlayan anne adaylarına sertifikaları doğuma hazırlık eğitmeni olan Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Filiz Süzer Özkan ve Dr. Öğr. Üyesi Hacer Gülen Savaş tarafından takdim edildi. Verilen eğitimin çok faydalı olduğunu belirten anne adayları, memnuniyetlerini dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Hastanemiz Başhekimliği, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü işbirliği içinde gerçekleştirilen ‘Doğuma Hazırlık Eğitimleri’nde anne adaylarının doğumdan beklentilerini ortaya koymak, gevşeme ve nefes egzersizleri yoluyla doğum ağrısıyla baş etmesini kolaylaştırmak, doğum yöntemi ile ilgili tercihlerini belirlemek ve doğuma aktif olarak katılımını sağlamaları amaçlanıyor.

14’üncü gebelik haftasından doğuma kadar olan süreçteki gebelerin kendileri ve eşleri ile birlikte katılabildiği eğitim programının üçüncü dönem kayıtları da alınmaya başlandı. Hastanemiz yataklı servisleri -2. katında verilen “Doğuma Hazırlık Eğitimleri” ile ilgili 0 505 629 58 86 telefon numarasından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.