17 Eylül 2019

Hastanemizde poliklinik ve klinik sekreterlerine iletişim eğitimi verildi.

Hastanemizden sağlık hizmeti alan hastaları ilk karşılayan ve görevleri gereği hastayla doğrudan iletişim kuran sekreterlere Üniversitemiz Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Öğr. Gör. Nurgül Soydaş tarafından iletişim eğitimi düzenlendi.

3 gün planlanan iletişim eğitiminin ilk oturumuna Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Hastanemiz Başmüdürü Fatma Eravcı Akpınar, Hastanemiz Müdür Yardımcıları Kadriye Şengül, Zekeriya Kaplan ile servis ve polikliniklerde görevli sekreterler katıldı. Eğitim öncesi açılış konuşması yapan Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay geniş bir hasta kitlesine hizmet verdiklerine dikkat çekerek “Hayatımızın her alanında kötü iletişim örnekleri ile karşılaşabiliyoruz. En çok karşılaşan kesimlerden biri de eminim sizlersinizdir. Hastanemizde planladığımız bu eğitim ile iletişimin güzel örneklerine dikkat çekerek bir farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Bu eğitim sadece hastane için değil; arkadaşlık, dostluk, komşuluk gibi ikili ilişkilerimizde ve gündelik hayatımızda da çok fayda sağlayacağına inanıyorum.” diye konuştu. Hastanemizde bu eğitimin düzenlenmesine vesile olan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a desteklerinden ötürü teşekkür eden Başhekim Prof. Dr. Balbay, takvim dahilinde hastanemizdeki diğer çalışan gruplarına da aynı eğitimin verilmesinin planlandığını dile getirdi.

Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Öğr. Gör. Nurgül Soydaş;  “Kendi Hayatınızın Lideri Olun” başlıklı sunumunda girişimcilik, iş kalitesi, dürüstlük ve hoşgörü değerleri üzerinde durarak anlayış ve güven ortamının yaratılması için doğru iletişim sürecini anlattı. Sunumunu video ve fotoğraf görselleri ile aktaran Öğretim Görevlimiz,  katılımcılardan gönüllü olarak sahneye çıkan personellerle güven testi gerçekleştirdi.

Katılımcılar iletişim eğitiminin gerek iş gerekse iş dışındaki yaşamlarına artı değer kazandırdığı için eğitimden memnun kaldıklarını ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.  Eğitime katılan sekreterlere hastanemizde hasta ve hasta yakınlarıyla çok sık karşılaştıkları diyalogları içeren küçük notların bulunduğu kurabiyeler ikram edilirken, eğitimler fotoğraf çekimi ile son buldu.