03 Mayıs 2019
Hastanemiz Başhekimliği tarafından Hemşireler Haftası düzenlenen geceyle kutlandı.

Geceye Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Başhekim Yardımcılarımız Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan, Prof. Dr. Ali Nihat Annakkaya ve Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Okan Karaduman, Hastanemiz Başhemşiresi Nevin Şen ile hastanemizde görev yapan hemşireler ve sağlık çalışanları katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Başhemşire Nevin Şen, meslektaşlarının hemşireler haftasını kutlayarak gecenin düzenlemesine katkı sunan başta Başhekimimiz Prof. Dr. Öner Abidin Balbay olmak üzere hastane yönetimine ve katılan herkese teşekkür etti. Sağlık çalışanlarının kutsal bir meslek icra ettiğini vurgulayan Başhekim Prof. Dr. Balbay da, zor ve yoğun iş temposunda büyük özveriyle görev yapan hemşirelerin bu anlamlı gününü kutlayarak çalışma hayatlarında başarılar diledi.

Hemşirelerin sağlık camiamızın vazgeçilmez, çalışkan ve vefakar bir çalışanı olduğunu anımsatan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu ise, “ Ben kendi kliniğimdeki hemşirelerin ne kadar iyi, güler yüzlü şekilde fedakarca her türlü yardımı yaptıklarının görüyorum. Bizim hemşirelerimiz böyleyse yoğun bakımlardaki ve diğer birimlerdeki hemşirelerin de ne kadar fedakar çalıştıklarını tahmin edebiliyorum. İyi ki varsınız, sizler olmasaydınız bizler ne yapardık bilmiyorum.” Diyerek geceyi düzenleyen Hastanemiz Başhekimliğine teşekkür etti.

Hemşirelik haftasını tebrik ederek konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Her zaman söylediğim gibi sizlerle çalıştığım ve sizlerle bir aile olduğumuz için çok şanslıyım. Verimliliğin ve çalışma performansının en önemli kaynağı iş ortamındaki huzurdur. Huzurlu çalışmanın atmosferinin mimarı da aslında sizlersiniz. Bu sebeple Allah huzurumuzu bozmasın. Çok güzel çalışmalar yapmayı, nice kamu görevleri yerine getirmeyi nasip etsin. Sizlerle çok güzel çalışmalar yaptık, Allah nasip ederse de bu çalışmalara devam etmeyi de gönülden isterim. Önce hayır duanızı sonra da gönülden desteğinizi istirham ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Tüm sağlık çalışanlarının olduğu gibi hemşirelik mesleğinin de çok kutsal ve meşakkatli bir iş olduğuna vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Çakar, “ Bu meşakkatli görevi hem hasta, hem de hasta yakını olarak yakından gördüm. Üniversite yönetici olarak tüm çabalarınızı takdir ettiğimi gönülden söylemek isterim. Allah hizmetlerinizin devamını nasip etsin.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından pasta kesimi ile devam eden gece, müzikli eğlence ile son buldu.