24 Nisan 2019
Hastanemizde By-pass ameliyatına girmeye hazırlanan ancak az rastlanan kan grubuna sahip iki hasta için uygun kan bulunamayınca, hastaların aile üyeleri yardımseverlik örneği sergileyerek birbirlerinin hastasına kan bağışçısı oldu.

Kronik Böbrek yetmezliği olan 73 yaşındaki Düzceli Necip Yılmaz 5 damarında tıkanıklık nedeniyle, 63 yaşındaki Nurettin Çimen isimli hasta ise 3 damarına By-pass yapılması için hastanemize yattı. Nadir bulunan kan grubuna sahip olan Yılmaz ve Çimen için uygun kan bulmakta zorlanılınca, her iki hastanın yakınları diğer hastaya destek olarak kan bağışında bulundular.

Uygun kan grubunun bulunmasıyla Hasta Yılmaz’ın 5 damarına, Hasta Çimen’in ise 3 damarına Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Okay Güven Karaca ve ekibi tarafından By-pass operasyonu yapıldı. Ameliyat sonrası Yoğun Bakım sürecinde de birbirlerine destek olan hastalar, güzel bir dostluk örneği ortaya koydu. Birbirlerine moral vererek süreci birlikte atlatan iki hasta, sağlığına tam olarak kavuşacağı günleri beklerken, ilgi ve alakalarından dolayı Doç. Dr. Karaca ve tüm sağlık ekibine teşekkürlerini iletti.