05 Kasım 2018
Şehir-üniversite bütünleşmesini sağlamak ve halkın Üniversitemizi daha yakından tanımasına destek olmak amacıyla Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından başlatılan “Açık Kampüs” uygulaması gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Sosyal sorumluluk faaliyetlerinde öncü olan Üniversitemiz, şehir halkına kapılarına açarak toplumsal farkındalık oluşturulması konusunda da kamuoyunun takdirini kazanıyor. Program kapsamında, saat 09.00 ve saat 13.00’da, iki grup şeklinde Üniversitemize ait araçlarla Konuralp Kampüsü’ne gelen vatandaşlarımız, ilk olarak Orman Fakültesi’ni ziyaret etti.

Daha sonra Üniversitemiz Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni (DÜBİT) ziyaret eden vatandaşlarımız TÜRKAK akreditasyonuna sahip merkezimizin sunduğu nitelikli test ve analiz hizmetleri hakkında detaylı bilgiler edindi.

Programa, Düzce Teknopark ile devam eden vatandaşlarımız, bölgenin girişimcilik, Ar-Ge ve inovasyon merkezini ziyaret ederek katma değerli çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Son olarak, Dr. Talat Bahçebaşı Binası’nı ziyaret eden misafirlerimiz, kaliteli sağlık hizmetini yerinde görme olanağına erişti.

Şehir-üniversite bütünleşmesine, güç birliği ve gönül birliği oluşmasına katkı sağlayan Açık Kampüs etkinliğine katılan vatandaşlarımız, anı defterini de imzalayarak tarihe not düştü. Ayrıca Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin tarafından “Açık Kampüs Diploması” takdim edilen vatandaşlarımız, bu temsili diploma ile Fahri Düzce Üniversitesi Gönüllüsü oldu.