08 Mayıs 2018
Yenilikçilik, katılımcılık, sürekli gelişme ve sürdürülebilirlik ilkeleri kapsamında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın hayata geçirdiği “Açık Kapı” uygulaması, Hastanemizde de başlatıldı.

Hastanemizde ilk kez düzenlenen Açık Kapı uygulamasında Başhekimimiz Prof. Dr. Öner Abidin Balbay;  Üniversitemiz mensuplarını ve dış paydaşlarını makamında kabul etti. Hastanemizle ilgili her türlü görüş, öneri ve fikirlerin dinlendiği Açık Kapı uygulamasında Prof. Dr. Balbay;  görüşülen konulara ilişkin katılımcılarla karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Hastanemiz personelinin yoğun ilgi gösterdiği Açık Kapı uygulamasında kurumumuzu daha ileriye götürecek görüş ve öneriler istişare edilirken; gündeme gelen sorunların çok boyutlu bakış açısı ile değerlendirilmesine imkan sağlandı. 

Hastanemizdeki Açık Kapı Gününe katılan paydaşlarımız; uygulama ile kendilerine öneri ve sorunlarını ifade etme fırsatı sunan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkürlerini iletti. 

Üniversitemizde şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışının esas alındığının altını çizen Başhekimimiz Prof. Dr. Öner Abidin Balbay; bu noktada sunulan tespit ve iyileştirme önerilerin kendileri için kıymetli olduğunu söyledi. Doğru iletişim ve huzurlu bir ortamın kurumun nitelikli gelişimime katkı sağlayacağını vurgulayan Prof. Dr. Öner Abidin Balbay; Hastanemizin iç ve dış paydaşlarıyla etkileşimini en üst düzeyde tutmak için Açık Kapı uygulamasının, düzenli bir şekilde her ayın ilk Cuma gününde yapılmasına özen göstereceklerini ifade etti.