07 Nisan 2018
Hastanemize muayeneye gelen çocuklar ve yetişkin hastaların çocukları için hastane içerisinde oyun alanı kuruldu.

Açılışı yapılan Dr. Talat Bahçebaşı Binası ile hizmet alanını genişleten Hastanemiz, artan sosyal ihtiyaçları göz önüne alarak hastaların daha rahat hizmet alıp muayene olmalarını sağlamak için çalışıyor.

Bu kapsamda çocukların moral ve motivasyonunu yükseltmek, çocuklarda var olan hastane korkusunu yenmek amacıyla Hastanemize "Toyota Plaza Hızel" katkılarıyla çocuk oyun alanı kuruldu. Ayrıca Dr. Talat Bahçebaşı binasının zemin katındaki Çocuk Hastalıkları, Çocuk Psikiyatrisi ve Çocuk Endokrinolojisi Polikliniklerinin yer aldığı bölüme de oyun aletleri yerleştirildi.


Çocuk hastaların gözünden hastaneyi eğlenceli ve renkli bir hale getiren oyun alanında; minik hastalar muayene sıralarını sıkılmadan gönüllerince eğlenerek bekliyor. Çocuklar, oyun alanında hastaneye geldiklerini unuturken, aileleri de sıra beklerken dinlenerek çocuklarını izliyor. 

Hem aileler, hem de çocuklar, oyun salonundan memnuniyetini dile getirirken, Hastanemizde çocuk hastaların güvenliği ve konforu düşünülerek oluşturulan oyun alanına katkılarından ötürü "Toyota Plaza Hızel”e Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Merkez Müdürlüğü tarafından  teşekkür edildi.