03 Ağustos 2017
Sağlıkta Kalite Standartları gereği hastanemiz ‘Acil Durum ve Afet Yönetimi’ ekibinde görevli personele Yapısal Olmayan Tehlikelerin Azaltılması (YOTA), Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE), Kimyasal Biyolojik Radyasyon ve Nükleer tehlikeli maddeler (KBRN), Acil Durum ve Afet Triyaj konulu eğitim programı düzenlendi.

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Konferans salonunda Düzce Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürü Cihan Metin tarafından verilen Yapısal Olmayan Tehlikelerin Azaltılması (YOTA) eğitiminde depremde risklerin belirlenmesi, bağlantı ve sabitleme elemanlarının tanıtımı ve nasıl uygulanacağı, hastanelerde YOTA uygulamaları anlatıldı.

Deprem simülasyon videolarıyla pekiştirilen 1 saatlik eğitim sonunda Düzce Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi  Şube Müdürü Cihan Metin,  personelin merak ettiği soruları da cevaplandırdı.

Ardından Paramedik Sümeyye Şahin tarafından kimyasal, biyolojik, radyasyon ve nükleer maddelerden kaynaklanan zararlı ve tehlikeli durumlara karşı alınacak önlemleri içeren KBRN, Paramedik Murat Yıldız tarafından UMKE ve Hemşire Dilek Sarı tarafından Acil Durum ve Afet Triyaj konu başlıklarında verilen 4 saatlik eğitimle program sona erdi